Przeskocz do treści

Czas na srebro!

2013/10/07

Marka Christofle przyciągnęła uwagę paryskiej publiczności kolekcją Silver Time zaprojektowaną w słynnej pracowni Jean-Marie Massaud. Kolekcja powstała z myślą o brunchu: okazji do spotkania przy stole, która wśród Francuzów cieszy się wciąż rosnącą popularnością jako lżejsza i mniej formalna niż obiad czy kolacja.

Christofle-Massaud-Silver-Time_0

To zdecydowanie nowoczesna odsłona ducha Christofle. 19 różnych przedmiotów projektowanych z jednakową dbałością o estetykę i funkcjonalność. Dominuje srebro, czasami łączone z innymi materiałami takimi jak włókno lniane lub szkło borokrzemowe. Każdy szklany element został ręcznie wykonany (a raczej: wydmuchany) przez włoskich rzemieślników.

Massaud ma na koncie wiele realizacji z zakresu nie tylko wzornictwa, ale także architektury. Być może dlatego w kolekcji Silver Time wybrane detale wywołują skojarzenia właśnie z rozwiązaniami spotykanymi w budowlach.

Christofle-Massaud-Bread-Basket-Silver-Time

Christofle-Massaud-Theiere-Silver-Time

Na stole zastawionym kolekcją Silver Time nie zabraknie między innymi: czajnika, samowara, dzbanków, koszyka na pieczywo, wazy na zupę w komplecie z łyżką, czy eleganckich słoików do przechowywania żywności.

Christofle-Massaud-3-bocaux-Silver-Time

Christofle-Massaud-Silver-Time_2

Christofle-Massaud-Silver-Time_1

Zgodnie z podpowiedziami autora, srebro w tytule kolekcji możemy rozumieć zarówno w  kategoriach surowca, jak i w sensie bardziej metaforycznym: srebrne momenty mogą kojarzyć się nam z wyjątkowymi, cennymi chwilami życia.

Christofle-Massaud-Silver-Time

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: